Firma BPW

Naše činnost

BPW spol. s.r.o. je dceřinou společností německé firmy BPW Bergische Achse KG, předního světového výrobce inteligentních podvozkových systémů pro návěsy a přívěsy.

Naše společnost orientuje svoji činnost na tři odvětví. Za prvé jsme v České republice předním dodavatelem komponentů pro prvovýrobu. Našimi nejvýznamnějšími partnery jsou výrobci návěsů a přívěsu Panav, Svan, Umikov aj. Za druhé se specializujeme na prodej náhradních dílů pro návěsy a přívěsy. Neustále rozšiřujeme náš sortiment a nabízíme nejen díly BPW, ale také několika dalších renomovaných značek jako např. Jost, Hesterberg a další, viz. záložka „Produkty“. Třetí odvětví naší činnosti je prodej komponentů pro zemědělskou techniku, ať už se jedná o prvovýrobu, nebo náhradní díly.

Snažíme se flexibilně reagovat na potřeby našich zákazníku. Kromě týmu prodejců a technických poradců, nabízíme také možnost využít našich pravidelných technických školení a v neposlední řadě dopravci a řidiči ocení možnost nové celoevropské servisní spolupráce. V praxi to znamená, že dopravci, pokud využívají technologií BPW, mají možnost v případě poruchy vozidla použít ve 39 evropských zemích bezplatnou, 24-hodinovou, nouzovou BPW linku na tel. čísle 00800 780 00. Každý volající bude podpořen v aktuálním jazyce a v případě nutnosti může využít více než 3 200 servisních partnerů a 4 500 opraven sítě Europe Net.

Historie BPW ČR

Firma BPW spol. s r. o. byla zapsána do obchodního rejstříku v červnu roku 1992. Byla založena jako stoprocentní dceřinná společnost největšího evropského výrobce náprav pro přípojná vozidla firmy BPW Bergische Achsen KG Wiehl.

Činnost firmy byla v začátku zaměřena především na dodávky náhradních dílů pro nápravy BPW a zajištění servisu těchto náprav. Skutečný rozmach začal po přestěhování do nově vybudovaného skladu v roce 1998. Začala tak úspěšná spolupráce s tuzemskými výrobci užitkových vozidel. Kromě výrobků firem BPW a JOST je sortiment rozšířen o další výrobky renomovaných firem z oblasti užitkových vozidel.

BPW spol. s r. o. se stala významným partnerem výrobců užitkových vozidel a karosářských firem. Firma hospodaří s obratem přes 200 mil. korun ročně a zaměstnává 11 pracovníků.

Historie BPW

1898 - Založení firmy Bergische Patentachsenfabrik (BPW) v městečku Wiehl nedaleko Kolína nad Rýnem.

1929 - Registrace BPW jako firemní značky.

1932 - BPW otvírá svou první výrobní pobočku.

1937 - Změna firmy na komanditní společnost pod novým jménem Bergische Achsenfabrik Fr. Kotz đ Söhne.

1945 - V červenci BPW obdrželo od spojenců povolení k výrobě.

1948 - Změna firemního loga, tak jak ho známe dnes.

1954 - Otevření dalšího výrobního závodu v Brüchermühle.

1958 - Počátek sériové produkce náprav se čtyřhrannou dutou nápravnicí.

1960 - 1990 Budování světové obchodní sítě, zahájení montáže náprav v Jižní Africe a Austrálii. Převzetí firem PEITZ a WARSTEIN Achsenfabrik.

1991 - Splnění požadavků pro získání certifikátu řízení jakosti výroby ISO 9001:2000. Založení Joint Venture BPW RÁBA Futómügyár Kft, Maďarsko.

1994 - BPW mění své jméno na BPW Bergische Achsen KG.

1995 - Založení Joint Venture BPW Meizhou Axles Company Ltd., Čína.

1998 - Stoleté výročí založení firmy BPW. Otevření první KTL linky na povrchovou úpravu náprav pro nákladní vozy na světě. Společná montáž náprav s bubnovou a kotoučovou brzdou na nové montážní lince. Založení BPW Italia (převzetím firmy Battaglino) na výrobu samořiditelných náprav.

1999 - Zavedení do výroby nové generace náprav ECO Plus.

2000 - Zprovoznění nového logistického centra.

2007 - Celosvětové zavedení optimalizované generace náprav ECO Plus 2.

2009 - Uvedení vlastní kotoučové brzdy ECO Disk, určené pro návěsovou a přívěsovou techniku do sériové výroby. Firma BPW představila na veletrhu IAA první elektronickou řídící jednotku brzd ECO Tronic EBS.

2010 - Uvedení hliníkového disku ECO Wheel se sníženou hmotností na světový trh.